Eski Android veya iPhone’unuzu yeniden yapılandırmanın en iyi yolları

Elbette, eski telefonunuzla işlem yapabilir , bir akrabanıza ya da arkadaşınıza verebilir ya da geri dönüşüm yapabilirsiniz . Veya, kullanmak isteyeceğiniz yeni bir şeye dönüştürerek yeni bir hayat verebilirsiniz.

Sonuçta, akıllı telefonlar saklama alanı ve bir kamera ile küçük, güçlü bilgisayarlardır. Gözetlemekte olduğunuz yeni bir cihaza para harcamak yerine, kendin yapmayı başarabilirsin. Akıllı telefonunuz birçok elektronik elektroniğinin yerine geçebilir – aracınızın mekanik sorunlarını bile teşhis edebilir.

Eski akıllı telefonunuzu tekrar kullanışlı hale getirmenin bazı yolları.

İPhone veya Android’inizi evrensel bir uzaktan kumanda olarak kullanın

Her şeyi yapabilen bir uzaktan kumandaya sahip olmak harika – düşünün , filmi tıklayın . Tamam, belki de aşırı değildir, ancak tüm cihazlarınızı tek bir uzaktan kumandadan kontrol edebilmek bir rahatlamadır. İRule ( iPhone veya Android için ) gibi bir uzaktan kumanda uygulaması indirin ve ardından telefonunuzu Xbox One , Roku ve Apple TV’niz gibi cihazlarla senkronize edin .

Eğer varsa akıllı ampuller , bunları da telefonunuzu senkronize edebilirsiniz. Cihazınızı evrensel bir uzaktan kumandayı nasıl dönüştürebileceğinize ilişkin şu ipuçlarını izleyin, böylece TV uzaktan kumandanızın nerede tekrar saklandığını merak etmenize gerek kalmaz.

Androidinizi bir Google Ana Sayfasına dönüştürün

Android telefonunuzu bir Google Ana Sayfa akıllı hoparlörü olarak yeniden düzenlemek basittir ve uygulama indirmeleri gerekmez. Telefonunuzun en son Android işletim sistemi ile güncellendiğinden, “Tamam, Google” olduğundan emin olun. Ardından, telefonunuzu eşleştirmek için bir Bluetooth hoparlör bulmanız gerekir . Her iki cihazın da daima bağlı ve açık olduğundan emin olun. Zamanında Google komutlarını vermeye hazır olacaksın . En iyi yanı, bir Google Ana Sayfasına 129 ABD Doları harcamanıza gerek kalmamasıdır. Burada bir Google Ana Sayfasındayapabilecekleriniz hakkında daha fazla bilgi edinin .

İPhone veya Android’iniz bir ev güvenlik kamerası olarak kullanılabilir

Eski telefonunuzu bir ev güvenlik kamerasınadönüştürerek kendinizi güvende hissedin . Başlamak için Alfred ( iPhone veya Android için ) gibi bir güvenlik kamerası uygulaması indirin . Her şeyin yolunda olduğundan emin olmak için işteyken evinize bakın. Telefonu, evin en iyi manzarasına sahip bir noktaya ana odaya yerleştirin.

Evdeyken, kapınızı kimin çaldığını görmek veya şüpheli herhangi bir aktivite görmek için dışarıda (elbette gizli) ayarlayın. Belki de komşunuzun çocuğuna değil, bahçenize şeker sarmalayıcı bırakan bir rakun olduğunu göreceksiniz.

Eski telefonunuzu bebek monitörü olarak kullanın

Ne zaman ağladığınızı veya garip bir ses duyduğunuzu her düşündüğünüzde çocuğunuzun odasına girmek yerine, eski telefonunuzu bir bebek monitörüne dönüştürerek bebeğinizin iyi olup olmadığını kontrol edin .

Her iki cihaza da Skype kurarak eski telefonunuzu odaya yerleştirebilir ve mevcut telefonunuzdan erişebilirsiniz . Ayrıca Dormi ( Android için ) veya Cloud Baby Monitor ( iPhone için ) gibi bir bebek monitörü uygulamasını da kullanabilirsiniz . Onları gerçek bebekler üzerinde test etmedik, ancak müşteri puanları mükemmel. Herhangi bir odada olabileceğinizi bilerek kendinizi daha iyi hissedeceksiniz ve hala bebeğinizi göreceksiniz.

İPhone veya Android’inizi kablosuz bir fareye çevirin

Kablosuz fareniz sizi uyarmadan ölürse can sıkıcı olabilir. Bir yedeklemeye sahip olmanıza yardımcı olur ve telefonunuzu bir an önce bir fareye dönüştürebilirsiniz. Bunu yapmak için Remote Mouse ( iPhone veya Android için ) gibi bir uygulama indirmeniz gerekir .

Uygulamayı aldıktan sonra, telefonunuzu ve masaüstünüzü aynı Wi-Fi ağına bağlayın ve bu eski fareye güle güle deyin. Hareket halindeyken dizüstü bilgisayarınızın kasasında tutun ve bir şeyler yapmak için kafeteryaya uğrayın.

  • Yapılan Yorumlar