Yeni Facebook Marketplace özelliği nasıl kullanılır?

Facebook Marketplace'ten ürün satın almak

Yeni Facebook Marketplace özelliği nasıl kullanılır?

Salı günü yapılan F8 konferansında, Facebook CEO’su Mark Zuckerberg , güncellenmiş bir Facebook Marketi içeren yeni ve geliştirilmiş bir düzen açıkladı .

Mobilyadan giyime kadar her şeyi satın almanıza izin veren yeni Marketplace, şimdi alıcıların doğrudan uygulama üzerinden ürün sipariş etmelerini ve ABD’deki ürünleri göndermelerini sağlıyor. Bu, artık işlemin iki ucunda bir başlatma zamanı planlamanız gerekmeyeceği anlamına gelir.

İşte nasıl kullanılacağı.

 

Facebook Marketplace’ten ürün satın almak

Marketplace uygulamasında gezinmek kolaydır – göz atabilir, anahtar kelimeye göre arama yapabilir veya kategoriye göre arama yapabilirsiniz. Şimdi, beğendiğiniz bir öğe bulduğunuzda, doğrudan uygulama üzerinden ödeme yapma seçeneğini göreceksiniz. İstediğiniz miktarı ve nakliye fiyatını seçebilirsiniz.

Ödeme düğmesini seçtiğinizde, teslimat adresinizi ve kredi kartınızı veya PayPal bilgilerinizi gireceğiniz bir ödeme sayfasına yönlendirilirsiniz. Facebook işlem güvenli olacağını söylüyor.

Artık satıcıya, Facebook Messenger’a yönlendirilmek yerine, ürün listesinden bir mesaj gönderebileceğinizi de fark edeceksiniz.

 

Pazarda Satış Yapmak

Facebook Pazaryeri’nde bir öğe listelediğinizde, artık gönderim yapma seçeneğiniz var. Her zamanki bilgilerle yeni bir liste oluşturun ve en alttaki “gönderim teklifini” seçin. Müşteriniz ürününü aldıktan sonra size ödeme yapılır.

Ayrıca, sattığınız öğeleri Facebook’taki bir videoda canlı olarak yayınlayabileceksiniz, ancak henüz kullanılamıyor. Canlı yayın yaparken, alıcıların ürünlerle ilgili tüm sorularını yanıtlayabilirsiniz.

  • Yapılan Yorumlar